Home » סקירת מוצרים להלבנת שיניים

סקירת מוצרים להלבנת שיניים

הלבנת שינייםאין אדם שלא ירצה ששיניו יהיו לבנות ויפות. הבעיה היא שקשה מאד להשאיר אותן כאלה: הנזקים לשן מצטברים עקב תזונה לקויה, עישון, צחצוח שאינו יסודי או מחלות שונות. החדשות הטובות הן שגם כאשר השיניים מאבדות את הגוון הטבעי שלהן, אין זה עדיין סוף הסיפור.

כיום, ניתן לבצע הלבנת שיניים בשתי דרכים עיקריות. הראשונה היא באמצעות ביקור במרפאה, שמציעה טיפולים שונים בתחום. האפשרות האחרת, אליה נתייחס במאמר, מבוססת על מספר מוצרים, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות, שנועדו להחזיר את הגוון הלבן לשן.

Pearl

אחד ממוצרי ההלבנה החדשים ביותר, וזה שזכה לתהודה רחבה עם יציאתו לשוק, עונה לשם Pearl. המכשיר, שאושר על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) ומשרד הבריאות הישראלי, פועל בטכנולוגיה יונית מהפכנית. המכשיר כולל רכיב אלקטרוני, שמביא להאצה בפעילות ג'ל ההלבנה שבתוכו, כמו גם לניטרול חיידקים.

יש להשתמש במכשיר שלוש פעמים ביום, כל אחת למשך כחמש דקות. על פי מחקרים, אפשר להלבין באמצעותו את השיניים תוך פרק זמן של כשבוע בלבד. הוא מגיע עם 20 אמפולות ג'ל, תיבת אחסון והוראות שימוש.

Xanita

מוצר מעט ותיק יותר בתחום הלבנת השיניים הוא Xanita. המדובר הוא בבקבוקון, המכיל ג'ל שקוף, אשר החומר הפעיל בו הוא קרבמיד פרוקסיד (18%). הג'ל המונח על השיניים באמצעות מברשת ייעודית, וזאת לאחר פעולת צחצוח השיניים. לאחר הנחת הג'ל על השיניים למשך כחצי דקה, יש להמתין כ-15 דקות מבלי לאכול או לשתות. למרות שטעם הג'ל רחוק מלהיות נעים, התוצאות שלו יעילות בהחלט.

Crest White Stripes

המוצר הבא, כפי שניתן להסיק משמו, מבוסס על פסים – 28 לשיניים העליונות ו-28 לשיניים התחתונות – אשר מורכבות על גבי השיניים. באמצעות חומר פעיל בריכוז של כ-6%, תתבצע ההלבנה כאשר מקפידים על ההוראות: השמתם לחצי שעה פעמיים ביום (מתי שמעוניינים בכך, אפילו ברצף), למשך כשבועיים. גם כאן, אין המדובר בטיפול נעים במיוחד, שעה שלא פשוט לשמור על הרצועות בתוך השיניים. כאשר מקפידים לעשות זאת, תתבצע הלבנה באיכות סבירה, שמחזיקה מעמד פרק זמן של כחצי שנה עד שנה.

Liquid Smile

Liquid Smile היא ערכה ביתית להלבנת שיניים, המבוססת על ג'ל מרוכז, ובו כ-12% מימן על חמצני. מבחינה טכנית, חומר זה יתפרק כאשר יבוא במגע עם השיניים, מה שיבצע הלבנה של הכתמים שבשן, ויבהיר את הגוון שלהם.

צורת השימוש היא באמצעות מריחת הג'ל על גבי השיניים פעם יום, לפני השינה (לאחר צחצוח השיניים), למשך תקופה של כשבועיים. מכיוון שהנחת הג'ל מתבצעת באמצעות מכחול עדין, ניתן לבחור אילו שיניים מעוניינים להפחית. פתרון ה נחשב לבטוח לשימוש, ואינו פוגע בחניכיים או בסתימות.

הפתרונות היעילים פחות: תרופות סבתא ומשחות שיניים

כשמדברים על פתרונות להלבנת שיניים, לא ניתן שלא להתייחס לכל אותן "תרופות סבתא". הבעיה העיקרית, מעבר לכך שהן לא מוכחות מדעית, היא שלא פעם הנזק הנגרם בעקבותיהן גדול מהתועלת שהן מציעות.

סודה לשתיה, למשל, מביאה להלבנה מסוימת, אך לפגיעה גדולה עוד יותר בשן. מיץ לימון, פתרון מקובל נוסף, עלול להביא ליצירת חורים בשיניים, בעוד מי חמצן לפגיעות לא מכוונות בשיניים או בחניכיים. כשזה נוגע למי מלח, גם אם יופיע שיפור מסוים בגוון השן בתחילה, כעבור פרק זמן מסוים עלולים לגלות שהמצב רק החמיר.

בקרב רופאי שיניים, דומה כי קיימת תמימות דעים לגבי חוסר היעילות של משחות השיניים הביתיות, המשווקות כבעלות אפקט הלבנה, לבצע נאמנה את המשימה החשובה הזו.

ראו מוצרים נוספים באסתטיקה:

סקירת מוצרים לטיפול בפטרת הציפורניים

סקירת מוצרים להחלקת קמטים

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033651

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר